-Olvashattok a plüssel a kézben, róla szóló ismetetterjesztő könyvet vagy nézhettek ilyen műsort. /Pl. Állati küldetés című rajzfilm vagy a tv-ben az Állatkert a hátizsákban-mindkettő Chris és Martin Kraft testvérpáros szereplésével vagy remek műsorok vannak a National Geography-n is, de gondolom, ezeket mindenki ismeri./
-Kiválaszthatunk csak egy játékfigurát, ő méselhet a gyermeknek, miközben mi mozgatjuk, bábozunk vele meseolvasás közben.
Pl.: a Kockásfülű Nyúl plüssbábuval életre kelthetjük a mesét, ha valóságos plüssbábu olvassa fel a gyermeknek a mesét vagy a mesevideót kezünkön a Kockásfülű Nyúl plüssbabuval is nézhetjük közösen.
!-Itt érdemes ELŐTTE átgondolni, hogy lehet-e probléma, hiszti abból, ha a nézett vagy felolvasott mese nem mindegyik szereplője van meg nekünk otthon, hogy ne legyen vita esetleg abból, hogy a gyermek az összes többi meseszereplő azonnali beszerzését kéri/követeli. :)
Ha meg tudjuk beszélni a gyermekkel még a mese előtt, hogy ennél a felolvasásnál most csak ezek a plüssök tudnak részt venni, mert pl. a másiknak /amelyik nincs meg nekünk és nem is szeretnénk/nem tudjuk vagy csak később beszerezni/ dolga akadt, megbetegedett, meglátogatta éppen a nagymamáját mondjuk, akkor megelőzhető, hogy probléma legyen ebből. Vagy megbeszélhetjük, hogy egy alkalomra /névnap, születésnap/ megkaphatja. /+1plüss!!!😎😁/
Ha úgy ítéljük meg, hogy aznap nehezebb napja van a gyermeknek és nem tudnánk vele megbeszélni, akkor válasszunk más felolvasási módot vagy más játékot és próbálkozzunk ezzel egy másik nap.
-Ha gyűjtögettünk pontokat bizonyos zöldség-gyümölcs plüssökért, felhasználhatjuk ilyenkor is. Pl.: milyen vitaminok vannak benne, miért hasznos, milyen finom ételeket tudunk belőle készíteni, keressük meg, melyik plüssünk eledele véletlenül éppen az a zöldség/gyümölcs, stb.
-Szerepjátékokat is lehet játszani, pl. Szomorú a nyuszi. Vajon miért lehet szomorú? Fáj a hasa, mert túl sok répát evett? Vagy a foga, mert nem mosta meg minden nap reggel és este? Vagy valaki bántotta? Fél valamitől? Így a játék közben megnyílhat a gyermek és ugyanúgy, mint mesélés közben, ilyen szerepjátékok, jelenetek eljátszásakor is előjöhetnek a gyermeket foglalkoztató témák, gondolatok, félelmek, amiket "bábok", figurák bőrébe bújva talán hamarabb kideríthetünk, mintha kérdezősködünk. Játékkal, játékos mesékkel kijátszhatja magából, feloldódhatnak benne a megélt, esetleg elnyomott gondolatok, félelmek.
-Végül, de nem utolsó sorban: párnacsata helyettesítők is lehetnek. Nálunk ez a legnépszerűbb, kisfiam gurgulázva nevet ilyenkor. 😁 <3
!Fontos, hogy csak gombszem nélküli, nem nehéz rizses töltésű és egyéb kemény részek nélküli plüssöket használjunk és megbeszéljük előtte, hogy a másik arcára, lámpára, ablakra, üveges ajtó felé és egyéb törékeny tárgyak törését okozó helyek felé semmiképpen nem dobálhatunk, mert balesetveszélyesek.
Lehet egymásnak dobálni vagy oda-vissza, minél gyorsabban vagy csak simán megröptetni és azon rötyögni, milyen pózban repült vagy ért földet a plüss dinó, kutyus vagy egér, stb.
Ha pedig úgy döntötök, hogy végképp leszámoltok a plüsshalmokkal és csak párat tartotok meg, bizonyára nem mondok újat azzal, hogy Családsegítőben vagy kórházakban előzetes egyeztetést követően, kimosott és lehetőleg nem szakadt állapotban szívesen fogadják őket és nagy örömöt okoztok velük olyan gyerekeknek, akiknek esetleg nincs.
Még mindig azt mondod: Unalmas porfogók? ;)
Jó szórakozást!😊
-A Szerzői jogokra való tekintettel a http://zsannakepesmese.blogspot.com/ blogban található tartalmak része vagy egésze egyéb helyeken nem jeleníthető meg a Szerző engedélye nélkül.